Get Adobe Flash player

Головне менюПошук по сайту

Голосування

У якому гуртку ви б хотіли займатися?
 

К-ть гостей сайту

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні629
mod_vvisit_counterВчора751
mod_vvisit_counterЦього тижня2059
mod_vvisit_counterМинулого тижня5074
mod_vvisit_counterЦього місяця16500
mod_vvisit_counterМинулого місяця23466
mod_vvisit_counterAll days922483

Online (20 хв. тому): 11
Ваш IP: 54.234.190.237
,
Now is: 2018-01-23

Обласний семінар-практикум об’єднав представників позашкілля Хмельниччини.

14-15 листопада 2017 рокувідбувся семінар-практикум директорів закладівпозашкільної освіти Хмельниччини  науково-технічного та художньо-естетичного напрямів на тему: «Розвиток позашкілля в умовах децентралізації освіти».

Семінар-практикум організований і проведений Хмельницьким обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді спільно  з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та Департаментом освіти і науки Хмельницької ОДА.

Це були два інтенсивні дні обміну досвідом, обговорень наявних проблем і подальших перспектив розвитку позашкільної освіти відповідних напрямів.Під час дискусій, майстер-класів обговорювалося головне питання: наскільки готові заклади позашкільної освіти науково-технічного та художньо-естетичного напрямів Хмельниччини працювати в контексті Нової української школи?

Відкриття семінару-практикуму  першого дня відбулося на базі Гуменецького будинку культури, де з вітальним словом до учасників заходу звернувся  Гончарук Григорій Макарович, директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Заслужений працівник освіти України.

У ході наради Григорій Макарович підвів підсумки роботи закладів позашкільної освіти області  й окреслив перспективи розвитку позашкільної освіти Хмельниччини з науково-технічного та художньо-естетичного напрямів в умовах реформування системи освіти та децентралізації влади.Як зазначив Григорій Макарович, на сучасному етапі слід докласти зусиль для збереження мережі гуртків, спрямувати діяльність педагогічних колективів закладів позашкільної освіти на забезпечення умов для максимального охоплення дітей різними формами позашкільної освіти наголосивши, що в сучасних умовах, умовах децентралізації влади треба говорити про нагальні проблеми і спільно визначати шляхи їх вирішення.

Він відзначив, що за три роки обговорення концепції Нової української школи сім разів змінювалися принципи побудови позашкільної освіти. Нарешті суспільство отримало освітній Закон, у якому в 14-ій статті визначено, що позашкільній освіті бути, а її «фінансування здійснюється за кошти засновника, державного  та або місцевих бюджетів, батьків, з інших джерел».

З висоти професійного досвіду Григорій Макарович відзначив, що прийнятий Закон про освіту – це вже констатація суспільних змін, саме життя спонукає оновлювати підходи та методику роботи педагогів усіх ланок.

Голова  Гуменецької сільської ради Абдулкадирова Інна Григорівна, у своєму виступі зазначила, що позашкільна освіта є більш вільною по своїй суті, тому саме в її межах активніше розвиваються нові сучасні освітні підходи. І створена наразі система позашкільної освіти Гуменецької сільської об’єднаної територіальної громади формує в молодого покоління національну свідомість і культуру, виховує особистість, вчить бути громадянином світу й України.

Із доповіддю «Трансформація освітніх послуг позашкільного навчального закладу як засіб стратегічного планування його розвитку» виступила Срібняк Лілія Олексіївна, начальник відділу освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради, яка ґрунтовно проаналізувала роботу закладів  загальної середньої та позашкільної освіти громади й окреслила основні цілі  та завдання на найближчий період. Зауважила, що доброю тенденцією є створення опорних закладів освіти, які забезпечують якісну освіту школярів.

Одним з основних завдань закладів позашкільної освіти на сьогодні є виховання патріотів України, формування у дітей любові й поваги до рідної землі. Про реалізацію державної політики в цьому напрямі й особливості функціонування позашкілля Хмельниччини, практичну реалізаціюзабезпечення умов для його успішного розвитку інформувала Орловська Надія Михайлівна, старший викладач кафедри менеджменту та освітніх технологій, методист науково-методичного центру виховної роботи та позашкільної освіти обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Практична частина  семінару-практикуму проходила на базі Гуменецького будинку культури, Гуменецького дитячого садочка «Дивограй» та Гуменецького НВК «ЗОШ I-III ступенів, гімназія».  В ході практичної частини були показані гуртки, які діють в Гуменецькому центрі позашкільної освіти та проведено ряд майстер класів із залученням учасників семінару. Також продемонстрована виставка робіт, створених  вихованцями Гуменецького центру творчості.

  Під час круглого столу директори закладів позашкільної освіти обговорили проблеми та перспективи освітнього процесу, чинники якості позашкільної освіти, зазначивши, що в умовах реформування освіти актуальним є створення сучасного освітнього простору закладу позашкільної освіти. Це не тільки сприятиме підвищенню рівня освітніх послуг, а й гарантовано забезпечить формування позитивного іміджу закладу.

Другий день семінару-практикуму був не менш насиченим. Учасників заходу  зустрічали вихованці Будинку творчості школяра  Дунаєвецької міської ради  візитівкою – «Будинок творчості школяра – наш дім, наш храм добра й утвердження надій».

Теоретичну частину розпочав модератор семінару-практикуму, Гончарук Григорій Макарович, розкривши особливості позашкільної освіти в сучасних умовах  та наголосивши,  що об’єднані територіальні громади також долучаються до впровадження такої освіти на своїх територіях і один із таких закладів успішно працює в Дунаєвецькій міській об’єднаній територіальній громаді.

Тему «Децентралізація: простір позашкілля громади» висвітлив начальник управління освіти Дунаєвецької міської ради Колісник Володимир Володимирович, презентувавши учасникам семінару посібник з ефективного управління освітою в ОТГ «Нова школа у нових громадах».

Заступник міського голови Слюсарчик Надія Олексіївна зосередила свою увагу на перспективах розвитку Дунаєвецької міської громади.

Питання важливості створення позитивного іміджу позашкільного навчального закладу розкрила Пивоварова Вікторія Іванівна - директор КЗ ДМР «Будинок творчості школяра», ознайомивши з результатами роботи творчих колективів Будинку творчості школяра.

Інформаційно насичений та змістовний семінар-практикум дав можливість побачити успішний результат діяльності педагогів-позашкільників Гуменецької сільської та Дунаєвецької міської об’єднаних територіальних громад.

Дякуємо всім організаторам та  учасникам семінару-практикуму

 за плідну працю!

 Сподіваємося, що позашкільна робота з науково-технічного та художньо-естетичного напрямів у нашій області буде триматися, як і раніше, на висоті!

 

Заступник директора                    

з навчально-методичної роботи                                                          М.Гаєвська

Купить новостройку с отделкой. Где купить однокомнатную квартиру в новостройке? Купить новостройку недорого. Оценка стоимости недвижимости. Какая рыночная оценка недвижимости? Принципы оценки недвижимости. Теплый пол своими руками. Как сделать теплый пол в доме. Монтаж водяного теплого пола. Не включается ноутбук. Скажите почему не включается ноутбук. Ноутбук включается и сразу выключается. Быстрый кредит наличными. Где быстро взять кредит без справок. Оформить быстрый кредит. Топ wow сервера. Где скачать последний клиент wow? Самый лучший сервера world of warcraft. Ленточная пилорама цена. Ленточная пилорама своими руками чертежи. Скачать чертежи ленточной пилорамы. Аренда квартир без посредников. Длительная аренда квартир без посредников и прочих. Аренда однокомнатной квартиры.

Віртуальний інформаційно–методичний кабінет

Головна
Віртуальний методичний кабінет
Новини
Методичний кейс
Методична служба закладу
План методичних дій
Робота над проблемними питаннями
Методична рада
Атестація педагогів
Школа молодого педагога
Самоосвіта
Майстер-класи
ППД
ІКТ
Педагогічні читання
Адвокат педагога
Репортажі з відкритих занять
Школа професійної майстерності
Навчальний кейс
Нормативні документи
Документи ДОН облдержадміністраціЇ
Інструкції рекомендації
Накази та листи
Фахові конкурси
Положення
Навчальні програми
Обласні методичні об’єднання
Плани МО
Семинари-практикуми
Моніторинг
Педагогічна майстерність
Портфоліо педагога
Сайти ПНЗ
Корисні поради
Консультативний пункт
Сучасне заняття гуртка
Профорієнтація
Інновації
Методика навчання
Педагогічні технології
Керівникам гуртків
Видавнича діяльність
Електронна бібліотека

Фотогалерея