Get Adobe Flash player

Головне менюПошук по сайту

Голосування

У якому гуртку ви б хотіли займатися?
 

К-ть гостей сайту

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні152
mod_vvisit_counterВчора1233
mod_vvisit_counterЦього тижня7444
mod_vvisit_counterМинулого тижня7791
mod_vvisit_counterЦього місяця25021
mod_vvisit_counterМинулого місяця30886
mod_vvisit_counterAll days1539428

Online (20 хв. тому): 3
Ваш IP: 18.205.176.85
,
Now is: 2019-11-23

З історії становлення та розвитку Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді

 

Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді  є правонаступником заснованої Постановою обласної Ради народних депутатів від 5 липня 1946 року Кам’янець-Подільської обласної станції юних техніків, яка знаходилась за адресою: м. Проскурів, вул. Кірова, 51. Таким був старт великої справи. 

1954 р. - в Обласній станції юних техніків працювало вже 9 педагогів, а кількість гуртків становила 15, якими було охоплено 300 дітей.
На початок 1955 р. - в школах та позашкільних закладах вже працювало 1675 гуртків, якими було охоплено 25125 учнів, в тому числі 280 гуртків юних механізаторів сільського господарства. В цей час було виготовлено більше 10000 навчально-наочних посібників, в населених пунктах та будинках колгоспників встановлено 2,5 тисяч саморобних радіоприймачів. При обласній станції юних техніків працював заочний клуб юних радіолюбителів, який нараховував 180 школярів.

У відповідності з наказом Президії Верховної Ради СРСР від 16 січня 1954 року Кам’янець - Подільська область перейменована у Хмельницьку область. Тому назва закладу стала Хмельницька обласна станція юних техніків.

В 1955 р. - в с.Білогородка Ізяславського району для юних техніків організовано літній табір відпочинку.
В 1956 р. - в області вже працювало 2235 технічних гуртків, якими було охоплено 32085 школярів. З метою поліпшення технічної творчості школярів в кожному районі створено опорну школу з технічної творчості, педагоги якої проводили відповідну роботу серед інших шкіл по налагодженню роботи з технічної творчості серед школярів.
В 70-х р.р. - минулого століття в області працюють Хмельницька обласна, Кам"янець-Подільська, Шепетівська, Славутська міські станції юних техніків, технічні відділи при 24 Будинках піонерів, дві станції юних техніків на громадських засадах.
У 1971 р. - на обласній станції юних техніків обладнано 10 лабораторій, виділено приміщення для постійно-діючої виставки, гуртки працювали за 13 профілями, якими було охоплено 570 школярів.
У 1971 р. - картингісти та ракетомоделісти взяли участь у Всеукраїнських змаганнях, зайнявши відповідно 2-ге та 7-ме командні місця.

З 1975 року Центр розташований в трьох корпусах за адресою: 29001, м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 83.

На кінець 80-х р. - при станціях юних техніків, клубах та ЖЕКах, Будинках і Палацах піонерів, загальноосвітніх школах вже працювало 458 технічних гуртків, якими охоплено 6450 школярів, в тому числі в загальноосвітніх навчальних закладах 156 гуртків -1952 учнів.
На початку 90-х р.р. - Хмельницька обласна станція юних техніків стала переможцем Всесоюзного конкурсу серед позашкільних закладів.
В 1991 р. - відкриваються Старокостянтинівська та Ярмолинецька станції юних техніків.
На базі обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді проведено три республіканські методичні ради директорів обласних позашкільних закладів (1978,1986 і 1999 роки),а в 1977 році - Всесоюзний семінар голів обласних науково-технічних товариств.
З 1-го вересня 1992 р. - Обласна станція юних техніків перетворюється в Обласний центр науково-технічої творчості учнівської молоді (ХОЦНТТУМ) (наказ управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації від 19 серпня 1992 року № 44).
1991-200б р.р. - становлення та розвитку позашкільної освіти і виховання характеризуються оновленням і перебудовою діяльності позашкільних закладів України в умовах здобуття нею незалежності. Розвиток в Україні та області варіативної освіти надав позашкільним закладам особливої актуальності. Вони стають осередками мотиваційного розвитку особистості, її самореалізації та професійного самовизначення. Позитивною тенденцією цих років є створення нових типів позашкільних закладів, активна участь у позашкільній роботі широкої громадськості.
Протягом 2005 р. - проведено 19 обласних масових заходів з залученням більше як 1500 юних техніків. Проведено конкурси по виготовленню експонатів "Юні техніки - Україні"; з початкового технічного моделювання; на кращу програму для ЕОМ; юних фотолюбителів "Моя Україна"; "Тиждень науки, техніки та виробництва" тощо. У 2005 році внесено корективи до 12 Положень про обласні конкурси та змагання і направлено їх на місця; підготовлено і видано 7 методичних розробок, 3 збірки, буклети "Українські та подільські орнаменти".
З 2007 р. - директором обласного центру працює Гончарук Г.М. який не тільки зберіг а й розширив мережу технічних гуртків з напрямків, передбачених Всеукраїнськими конкурсами та змаганнями.
У 2007 р. - у закладі створюється локальна комп'ютерна мережа, проводиться капітальний ремонт, благоустрій території обласного Центру, створюється рада обласного Центру.
У 2007-2008 н.р. - спостерігається позитивна динаміка чисельності учнів, охоплених науково-технічним напрямом.
У 2008р. - Наказом управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації від 07.02.2008 року № 55 створено відділ науково-дослідницької роботи з обдарованою молоддю «Мала академія наук».
У квітні цього ж року відбулося відкриття відділу організаційно-масової роботи. Колектив закладу збільшився чисельно: на заступника директора з наукової роботи, на завідувачів двох відділів, на чотири методисти.
Протягом 2007-2008н.р. - юні техніки Хмельниччини прийняли участь у 15 Всеукраїнських масових заходах: змагання з автомодельного спорту (радіокеровані моделі) — 1-е місце; змагання з спортивної радіопеленгації - 1-е місце; змагання з автомоделізму - 1-е місце;
З 01.07.2009 р. - відкрито філію ХОЦНТТУМ на базі Кам’янець-Подільської станції юних техніків, де організовано роботу 24 навчальних груп науково-технічного напряму для понад 430 вихованців;
З 01.11.2009 р. - створено навчально-методичний відділ художньо-естетичного виховання школярів;
У 2009 році - за результатами участі учнівської молоді регіонів у Всеукраїнських оздоровчо-масових заходах з науково-технічного напряму ХОЦНТТУМ вперше за весь період функціонування посів перше місце в Україні і колектив нагороджений ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти за високий професіоналізм та високу активність у всеукраїнських масових заходах науково-технічного напрямку.
У 2010 р. - За результатами участі учнівської молоді регіонів у Всеукраїнських оздоровчо-масових заходах з науково-технічного напряму вже два роки поспіль ХОЦНТТУМ утримує перше місце в Україні. А за результатами якісних показників регіональних позашкільних навчальних закладів у Всеукраїнських масових заходах з науково-технічного напряму вперше за весь період функціонування посів третє місце в Україні.
2010 р. – за результатами регіональної експертної ради з ліцензування та атестації навчальних закладів області ХОЦНТТУМ визнано атестованим з відзнакою за статусом позашкільного закладу освіти.
2011 рік – травень – проведено Всеукраїнський семінар-практикум директорів обласних центрів науково-технічної творчості учнівської молоді “Модернізація змісту, форм та методів роботи в умовах сучасного позашкільного навчального закладу науково-технічного спрямування”. Взято участь у проведенні Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті: територія партнерства».
2011 р. – ХОЦНТТУМ визнано кращим за результатами проведеного конкурсу третьої Загальнонаціональної громадської акції «Флагмани освіти України».
 

За результатами участі учнівської молоді регіонів у всеукраїнських оздоровчо-масових заходах з науково-технічного напряму вже чотири роки поспіль обласний Центр утримує перше  місце в Україні. А за результатами якісних показників регіональних позашкільних навчальних закладів у всеукраїнських масових заходах і з науково-технічного і з художньо-естетичного напрямів у 2011-2012 навчальному році обласний Центр посів друге місце в Україні.

Жовтень 2013 р. вперше проведено Всеукраїнський семінар-практикум для голів обласних методичних об’єднань авто-, авіа-, ракето-, судномодельного напрямків, картингу та радіозв’язку.

Липень 2013 р. вперше отримали І місце на Всеукраїнському конкурсі на кращі навчальні програми, навчально-методичні посібники та методичні розробки з початково-технічного профілю науково-технічного напряму позашкільної освіти.

2013 р. за підтримки Хмельницької обласної державної адміністрації,      Хмельницької обласної ради та Департаменту освіти і науки облдержадміністрації проведено ПЕРШУ обласну учнівську науково-практичну конференцію «Творчість. Пошук. Відкриття!»

За результатами участі учнівської молоді регіонів у всеукраїнських оздоровчо-масових заходах з науково-технічного напряму вже п’ятий рік поспіль Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді посідає І місце, а за результатами якісних показників у 2013 році втретє займає другу сходинку у загальнодержавному рейтингу.

За  підрахунками Українського державного центру позашкільної освіти участі учнівської молоді регіонів у 2014 році у всеукраїнських оздоровчих масових заходах з науково- технічного, художньо-естетичного напрямів обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді посідає перше місце.

 За підсумками 2015 року у всеукраїнських оздоровчих масових заходах  обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді посідає: з науково- технічного напряму - перше місце за  участю та третє за результативністю, художньо-естетичного напряму - перше місце за  участю та перше за результативністю .

 
Шпатлевка стен под обои. Быстрая шпатлевка стен своими руками. Стоимость шпатлевки стен. Штукатурка стен цена. Быстрая штукатурка стен своими руками. Отделка стен штукатуркой. Декоративная отделка стен. Качественная отделка стен декоративным камнем. Отделка стен своими руками. Мини токарный станок своими руками. Как сделать токарный станок своими руками. Настольный токарный станок своими руками. Облицовка дома кирпичом. Качественная облицовка дома кирпичом фото. Наружная облицовка дома. Как начать бизнес с нуля. Быстро начать бизнес без вложений. Начать бизнес с нуля идеи. Канализация в частный дом. Хочу сделать канализация своими руками. Водоснабжение и канализация дома. Строительство фундаментов цены. Быстрая строительство фундамента своими руками. Технология строительства фундамента.

Віртуальний інформаційно–методичний кабінет

Головна
Віртуальний методичний кабінет
Новини
Методичний кейс
Методична служба закладу
План методичних дій
Робота над проблемними питаннями
Методична рада
Атестація педагогів
Школа молодого педагога
Самоосвіта
Майстер-класи
ППД
ІКТ
Педагогічні читання
Адвокат педагога
Репортажі з відкритих занять
Школа професійної майстерності
Методична скарбниця
Навчальний кейс
Нормативні документи
Документи ДОН облдержадміністраціЇ
Інструкції рекомендації
Накази та листи
Фахові конкурси
Положення
Навчальні програми
Обласні методичні об’єднання
Плани МО
Семинари-практикуми
Моніторинг
Педагогічна майстерність
Портфоліо педагога
Сайти ПНЗ
Корисні поради
Сайти та блоги керівників гуртків
Консультативний пункт
Сучасне заняття гуртка
Профорієнтація
Інновації
Методика навчання
Педагогічні технології
Керівникам гуртків
Видавнича діяльність
Електронна бібліотека

Фотогалерея