Щорічно 11 лютого за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Свято засновано для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат.
У Хмельницькій обласній універсальній бібліотеці імені М.Островського відбулась зустріч у формі відкритого діалогу з нагоди цього свята. До участі долучились Інна Пірожок, завідувач організаційно-масового відділу Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Голяк Анастасія, екс-голова Хмельницької обласної ради старшокласників та студентка ІІ курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Анастасія поділилась з усіма присутніми власним життєвим та науковим досвідом у сфері фізики та астрономії. Розповіла, що саме завдяки цікавому та неординарному підходу вчителя у школі, дівчина захопилась наукою ще із сьомого класу. Упродовж багатьох років наполегливо вивчала усі напрямки фізичної науки, що стало поштовхом для обрання майбутньої професії юної дослідниці.
На заході було продемонстровано виставку літератури, яка присвячена жінкам-дослідницям, а також відбулась панельна дискусія щодо місця та ролі жінок в освіті та науці. Галина Босюк, завідуюча відділу виробничої літератури Хмельницької обласної універсальної бібліотеки імені М. Островського розповіла про яскраві постаті представниць наукової сфери, громадських активісток та наукових діячів.
Усі присутні дійшли спільного висновку, що наука і гендерна рівність – невід’ємні елементи процесу досягнення найвищих цілей розвитку усього людства на планеті.