У Хмельницькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді завершилося оцінювання робіт обласної заочної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край». З 01 по 22 березня 2021 року тривав прийом робіт на конкурс. Кожна територіальна громада області могла представити по 1 роботі в техніках: художнє різьблення по дереву; гончарство та художня кераміка; художнє плетіння, ткацтво; в’язання спицями, гачком; витинання; художня вишивка; народна лялька; м’яка іграшка; писанкарство; вироби з тіста; вироби зі шкіри; декоративний розпис, народний живопис; бісероплетіння; паперова пластика та оригамі; вироби з соломки; ізонитка; лозоплетіння; вироби з природних матеріалів; інші техніки виконання, графіка, живопис, батик. Всього 22 роботи. 

vz

Цьогоріч на розгляд журі було представлено понад 800 експонатів з 42 територіальних громад області. Вихованці та керівники гуртків закладів загальної середньої та позашкільної освіти області активно долучилися до участі у конкурсі та представили свої найкращі вироби.

vz2

Основними критеріями оцінювання були художній дизайн, оригінальність,  технічне виконання (якість), трудомісткість та складність виготовлення експонату.

vz3

 Конкурсні роботи оцінювали:

Бучківська Галина Вікентіївна, доктор педагогічних наук, професор, декан гуманітарного факультету, професор кафедри образотворчого, декоративно-прикладного  мистецтва та технологій Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Заслужений діяч мистецтв України;

Греськова Валентина Вікентіївна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та технологій, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Заслужений діяч мистецтв України;

Бакало Альона Олегівна, керівник гуртка «Народні ремесла України» Хмельницького дитячо-юнацького центру.

vz4

 Слід зазначити, що на виставці-конкурсі було багато яскравих робіт, виконаних з цікавими творчими підходами і новими художніми прийомами. У роботах продемонстроване нове бачення сучасності з поєднанням народної самобутності, місцевих традицій.

Багато експонатів виконано на високому професійному рівні, що доводить про хист юних майстрів та клопітку працю їх педагогів.

vz5

Роботи переможців будуть доставлені до Українського державного центру позашкільної освіти для участі у Всеукраїнському етапі виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», де будуть експонуватися  впродовж одного року.

Дякуємо за активну участь, бажаємо подальших успіхів та нових перемог!

vz6

vz7