29 листопада 2022  року Хмельницьким обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено очний етап обласного фестивалю народного танцю «Вихиляс» закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Захід відбувся в Хмельницькому палаці творчості дітей та юнацтва з метою подальшого розвитку жанру народного танцю, удосконалення танцювальної культури, збереження національних традицій українського народного танцю та виявлення талановитих і обдарованих дітей.

317696627_2710822115719318_1401249913441245824_n

Свято розпочалося урочисто. З вітальним словом до учасників фестивалю звернулася Наталя Жолобок, Заслужений працівник освіти України, заступник директора з навчальної роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, побажавши конкурсантам вдалих виступів, творчості та натхнення. Вона зазначила, що нам випало жити у неспокійний, воєнний час, але попри всі негаразди і болі ми продовжуємо творити і засобами мистецтва підтримувати бойовий дух наших захисників та захисниць.

На фестиваль прибули учасники з багатьох громад, вихованці молодшого і старшого віку.

Після оголошення першого номеру вимкнули електроенергію, та це не стало приводом для відміни фестивалю. Діти прагнули показати свої вміння. Завдяки працівникам Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва фестиваль продовжився при штучному освітленні (ліхтарі) та портативній колонці.

Виступи конкурсантів оцінювало компетентне журі у складі:

Гуреєв Іван Юрійович – член Національної хореографічної спілки України, Відмінник освіти України, лауреат премії імені Б. Хмельницького в галузі хореографії, неодноразовий стипендіат Хмельницької міської ради, керівник Народного художнього колективу ансамблю народного танцю «Подолянчик» Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва.

Мандзій Валентина Миколаївна – член Національної хореографічної спілки України, керівник Народного аматорського молодіжного ансамблю танцю «Веснянка» Центру національного виховання учнівської молоді та Народного художнього колективу ансамблю народного танцю «Веснянка» Хмельницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24.

Матущак Галина Генадіївна – викладач хореографічних дисциплін кафедри хореографії факультету мистецтв, керівник ансамблю студентських хореографічних колективів Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Загалом у фестивалі народного танцю «Вихиляс» взяло участь понад 40 танцювальних колективів з 28 територіальних громад області. 17 колективів було відзначено членами журі та запрошено на ІІ (очний) етап фестивалю. 11 хореографічних колективів з Волочиської, Дунаєвецької, Ізяславської, Нетішинської, Славутської, Старокостянтинівської, Хмельницької міських, Ярмолинецької селищної, Сахновецької сільської територіальних громад змагалися на сцені палацу творчості та дарували глядачам насолоду від перегляду і позитивні емоції.

317739524_2710821829052680_8363074729234190634_n

Дякуємо усім, хто долучився до участі у фестивалі.

Ми сильні, незламні, непереможні! Тримаймо стрій!

Все буде Україна!