Напередодні новорічних та різдвяних свят з 26 грудня 2022 року по 06 січня 2023 року Хмельницьким обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді спільно з Департаментом освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації, з метою збереження традицій, звичаїв та обрядів українського народу з виготовлення та використання новорічно - різдвяної іграшки, вперше було проведено обласну заочну виставку-конкурс «Новорічна технофеєрія».

sft2

Традиція робити іграшки на ялинку та інші новорічні прикраси своїми руками з’явилася разом із самою ялинкою.  Чому б сьогодні не повернутися в ті часи, коли ще не існувало, а ні фабрик, а ні майстерень ялинкових іграшок, коли кожен майстрував, що міг з підручних матеріалів. Так виникла ідея виставки-конкурсу.

sft3

На виставку-конкурс було подано близько 500 робіт з Кам’янець-Подільської, Нетішинської, Славутської, Старокостянтинівської, Хмельницької, Шепетівської, Волочиської, Городоцької, Деражнянської, Дунаєвецької, Ізяславської, Красилівської Полонської міських, Антонінської, Білогірської, Віньковецької, Вовковинецької, Грицівської, Летичівської, Меджибізької, Новоушицької, Старосинявської, Староушицької, Теофіпольської, Чорноострівської, Ярмолинецької селищних та Гвардійської, Гуменецької, Заслучненської, Крупецької, Миролюбненської, Михайлюцької, Орининської, Слобідсько-Кульчієвецької, Староостропільської, Улашанівської сільських територіальних громад за номінаціями:

- «Техноялинка» - 111 робіт;

- «Найкраща креативна іграшка» - 139 робіт;

- «Різдвяний вінок» - 65 робіт;

- «Різдвяний/новорічний сувенір» - 133 роботи.

sft4

Участь у цьому творчому заході – прекрасний шанс для дітей продемонструвати результати своєї наполегливої праці та показати, що святковий настрій можна створити з простих речей та  не зрубуючи ялинок.

Подані роботи мали технічне спрямування, демонстрували сучасний нестандартний підхід до використання традиційних дизайнерських матеріалів. Можна було побачити новорічних персонажів, героїв улюблених казок та мультфільмів, декоративні ялинкові шишки, кулі, виготовлених із пінопласту, фетру, дерев’яні будиночки, сніжинки із фоамірану, гирлянди та багато інших елементів новорічного декору. А різдвяні ляльки-мотанки точно не залишать нікого байдужими. Також було представлено креативні міні-ялинки, дзвіночки, зірочки, віночки, в’язаних янголят та домовичків, зайців, сніговичків, ялинкові прикраси, виготовлені із звичайних лампочок та неймовірної краси іграшки, зв’язані крючком та вишиті бісером. Кожна робота індивідуальна та особлива.

sft5

Все це створює неповторний колорит творчості та святковий настрій.

За підсумками виставки-конкурсу всіх переможців буде відзначено дипломами відповідних ступенів.

Нехай казкова атмосфера новорічних та різдвяних свят сприятиме натхненню для нових яскравих ідей у творчій діяльності!

Бажаємо власноруч створити чарівну новорічну прикрасу, яка обов’язково здійснить ваше бажання!

sft6

sft7

sft8

sft9

sft10

sft11

sft12

sft13