З метою ознайомлення з досвідом роботи наукового товариства учнів «Пошук» Городоцької міської ради як складової Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України; розвитку професійної компетентності педагогів та підвищення рівня обізнаності з питань концепції науково-пошукової діяльності в освітньому процесі 3 червня 2021 року було проведено обласний семінар-практикум для відповідальних за роботу з обдарованою учнівською молоддю в територіальних громадах та закладах загальної середньої освіти обласного підпорядкування на тему: «Інноваційні підходи в організації науково-дослідницької діяльності учнів-членів МАН в умовах децентралізації». Організаторами заходу стали відділ науково-дослідницької роботи з обдарованою молоддю «Мала академія наук» Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та відділ освіти Городоцької міської ради. Семінар пройшов у формі онлайн-форуму.

ipn1

   Модератором семінару був Гончарук Григорій Макарович т.в.о. директора Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Заслужений працівник освіти України.

   З вітальним словом до учасників заходу звернувся Фасоля Олег Іванович, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації.

   Гаєвська Марія Володимирівна, заступник директора з навчально-методичної роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, керівник Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України розкрила системний підхід до формування дослідницьких здібностей і цілеспрямованої діяльності вихованців Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України.

ipn2

   Про територіальну громаду як локацію рівних можливостей освітніх послуг та впровадження інноваційних технологій розповіла Гріх Олена Іванівна, секретар Городоцької міської ради.

   Начальник відділу освіти Городоцької міської ради, Рибак Сергій Володимирович, ознайомив учасників зустрічі з філософією управлінського менеджменту щодо концепції науково-пошукової діяльності в освітньому процесі, представив систему роботи з обдарованими дітьми на Городоччині.

ipn3

   Доповнили виступ Сергія Володимировича Заячук Мирослав Дмитрович, доктор географічних наук, декан географічного факультету Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича та Захарченко Оксана Степанівна, провідний фахівець Департаменту навчально-виховної роботи Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Науковці поділилися своїми підходами до  організації науково-дослідницької діяльності з учнівською молоддю, розкрили деталі співпраці вишів із закладами загальної середньої освіти.

ipn4

   Як впроваджуються сучасні освітні тренди, щоб освіта була якісною, поділилась Бігняк Катерина Євгенівна, координатор проєктів громадської спілки «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє» м. Городка. Вона ознайомила учасників семінару з проєктом «G-school», науково-дослідною лабораторією, де здобувачі освіти проводять дослідження в галузі хімії, біотехнології, медицини та фармації.

   Поділилася своїми враженнями від навчання в системі Малої академії наук Татарчук Ірина, студентка Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича.

ipn5

   Фрагмент заняття лабораторії ораторської майстерності «Заговори, щоб я тебе побачив» представила Мацьоха Ніна Леонтіївна, керівник наукового товариства учнів «Лабораторія ідей» опорного закладу Городоцький ліцей №2.

   А керівник НТУ «Пошук » Городоцького ліцею №2 Оцишена Оксана Петрівна провела квест-заняття «10 секретів Гарварду».

   На завершення семінару, були підведені підсумки роботи, учасники обмінялися враженнями від семінару і висловили подяку організаторам за змістовно проведений захід.

ipn6

ipn7