Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді (далі Центр) - комплексний комунальний заклад позашкільної освіти, який надає знання, формуючи вміння та навички за інтересами, забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та інтелектуальному, духовному і фізичному розвитку, здійснює підготовку особистості, здатної розв’язувати завдання в різних сферах діяльності у реальних життєвих ситуаціях.
Тут працює висококваліфікований колектив педагогів-патріотів, які всіма силами і засобами намагаються наближати нашу Перемогу.
Серед працівників Центру є три ветерани російсько-української війни, а Боднар Сергій перебуває в лавах ЗСУ, захищаючи нашу країну на фронті. Наш колектив надає постійну допомогу захисникам України, зокрема і ударними БПЛА.
ХОЦНТТУМ є найбільшим в області закладом позашкільної освіти як по кількості груп, так і по охопленню дітей (понад 4000 вихованців).
Створено умови для отримання дітьми позашкільної освіти з таких напрямів: науково-технічний напрям 74 груп - 1396 вихованців, художньо-естетичний напрям 47 груп - 953 вихованці, науково-дослідницький напрям 72 групи - 1559 вихованців, соціально-реабілітаційний напрям 14 груп - 265 вихованців. За рахунок обласного бюджету профінансовано всі 207 груп. Гуртки Центру працюють у 42 громадах та 5 ліцеях обласної ради.
Надважливою функцією Центру є виважена координація діяльності 28 закладів позашкільної освіти області, які опікуються художньо-естетичним та науково-технічним напрямами, а також керування всіма осередками юних науковців області в рамках Малої академії наук.
Центром проводяться змагання з автомоделювання, технічного моделювання, повітряних зміїв, робототехніки, спортивної радіопеленгації, авіамоделювання, БПЛА, гонки дронів, робототехніки, історико-технічного стендового моделювання.
Центр опікується учнівським самоврядуванням, що охоплює 35% здобувачів освіти області. Активізації та поглибленню національно-патріотичного виховання сприяють популярні проєкти лідерів учнівського самоврядування: "Герої живуть, поки ми їх пам’ятаємо", "Коробка тепла для воїнів", "Волонтерство заради миру", "Дрони пам’яті, школа лідерства", "Школа миру" тощо.
Центр проводить роботу щодо набуття почесних звань кращими художніми колективами області. Сьогодні своїм мистецтвом радують 39 зразкових та 24 народних художніх колективи.
Особливо ретельно організовуються та проводяться щорічно біля 40 обласних масових заходів, у яких беруть участь понад 10 тисяч вихованців. Крім традиційних форм роботи (виставки, огляди-конкурси, фестивалі, конференції, флешмоби, квести, конкурси юних науковців, олімпіади патріотичні акції, акції до державних свят) практикуємо виїзні школи лідерства, пізнавальні тури, інші активності.
Пишаємося переможною ходою щодо участі у всеукраїнських та міжнародних масових заходах.
У 2024р з художньо-естетичного напряму вихованці області взяли участь у 19 всеукраїнських масових заходах та здобули 894 призових місця (14- Гран-Прі, 292 – І, 292 – ІІ та 296 – ІІІ місце). Відтак , область з художньо-естетичного напряму посідає І місце у всеукраїнському рейтингу.
З науково-технічного напрямку юні техніки Хмельниччини взяли участь у 14 з 24 всеукраїнських масових заходах і здобули 112 (І – 56, ІІ – 36, ІІІ – 20) призових місць в особистому та 7 у командному заліках (І – 2, ІІ 4 та ІІІ – 1).
Як наслідок, на січень 2025 року область з науково-технічного напряму займає ІІ місце у рейтингу областей України.
Успішною є участь і МАНівців Хмельниччини у всеукраїнських та міжнародних масових заходах:
- міжнародний конкурс молодих винахідників (International Young Inventors Awards IYIA) – ІІІ місце (бронза);
- міжнародний конкурс "PRIX EIFFEL" інновацій в рамках Міжнародної виставки "Глобальні індустрії", Франція – ІІІ місце (бронза);
- міжнародний фестиваль "І - FEST", Туніс – ІІ місце (срібло);
- міжнародна виставка віртуальних інновацій "Е - NNOVATE", Польща – ІІ місце (срібло);
- конкурс-виставка молодіжних інновацій для молодих новаторів INOVA-YOUTH 2024, Республіка Хорватія – І та ІІ місця;
- міжнародне шоу винаходів та інновацій INTARG (International Invention and Innovation Show) – Катовіце, Польща – І місце (золото).
У 2024 році Хмельницьке територіальне відділення Малої академії наук України було нагороджене Подякою Національного центру "Мала академія наук України".
Особливим досягненням вважаємо, що стали традиційними всеукраїнські заходи, які на високому організаційному рівні проводяться на теринах області: "Пісня над Бугом" з 2010 р., "Вернісаж енерго фест з 2016 року", "Слово Нації" з 2023 р, змагання учнівської молоді з повітряних зміїв з 2024 року.
Працюємо далі! Разом до Перемоги!