Протягом квітня 2025 року на базі Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено обласну заочну виставку-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді "Наш пошук і творчість - тобі, Україно!" (далі - виставка-конкурс).
Захід проведено з метою творчого, духовного та інтелектуального розвитку дітей, залучення до науково-технічної творчості та організації їх змістовного дозвілля.
У виставці-конкурсі взяло участь 175 юних техніків з Кам’янець-Подільської, Нетішинської, Славутської, Старокостянтинівської, Хмельницької, Шепетівської, Волочиської, Городоцької, Деражнянської, Дунаєвецької, Ізяславської, Красилівської, Полонської, Антонінської, Білогірської, Віньковецької, Грицівської, Летичівської, Новоушицької, Старосинявської, Ярмолинецької, Берездівської, Гуменецької територіальних громад, а також філії обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (м. Кам’янець-Подільський), які подали 158 робіт по розділах:
- "Спортивно-технічне моделювання" - 71 експонат;
- "Робототехніка та безпілотні системи" - 10 експонатів;
- "STEAM-проєкти" - 14 експонатів;
- "Ігри та іграшки з елементами електротехніки" - 26 експонатів;
- "Архітектура та будівництво" - 37 експонатів.
Беззаперечним фаворитом в оригінальності ідей при виготовленні діючих моделей з використанням електронних і механічних компонентів є Будинок творчості школярів Полонської міської об’єднаної територіальної (керівник гуртка Мельничук С.А.).
Унікальні STEAM-проєкти з можливістю застосування в реальному житті було представлено з Кам'янець-Подільського Центру дитячої та юнацької творчості (керівник гуртка Кроль В.О.).
Оригінальні конструкторські рішення у проектуванні макетів будівель продемонстрували: комплексний багатопрофільний заклад позашкільної освіти будинок творчості дітей та юнацтва Деражнянської міської ради (керівник гуртка Рудзік О.Й.) та Хмельницький палац творчості дітей та юнацтва (Богуш Т.С.).
Загалом 88 робіт стали призовими (23 - І-х, 25 - ІІ-х, 40 - ІІІ-х місць).
Кращі роботи будуть подані на всеукраїнську виставку-конкурс у місто Київ в Український державний центр позашкільної освіти.
Захід став своєрідним підсумком роботи науково-технічних гуртків, демонстрацією досягнень, набутих учнівською молоддю протягом навчального року і довів, що технічна творчість є невід’ємною ланкою у вихованні всебічно розвиненої особистості.





