З 19 по 23 квітня 2021 року на базі Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено оцінювання творчих робіт обласного заочного конкурсу учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти «Люблю тебе, моя свята Вкраїно!».

Захід проводився з метою підтримки юних митців, розвитку їх творчих здібностей, формування умінь і навичок, спрямованих на пошук нових форм вираження почуттів  засобами мови. Учасники змагалися у двох вікових категоріях: молодша (6 - 11 років) та старша (12 - 17 років),  у двох  номінаціях: поезія та проза.

ltmv1

Усього на конкурс подано 91 роботу (49 - у номінації поезія, 42 - у номінації проза). Юні поети та прозаїки з 33 територіальних громад області активно долучилися до конкурсу.

Матеріали учасників конкурсу оцінювало журі: Горбатюк Василь Іванович - письменник, директор Хмельницького обласного літературного музею; Захарова Оксана Іванівна - вчитель вищої категорії української мови та літератури Хмельницького ліцею ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради та Філінюк Валентина Анатоліївна - кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та літератури Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

ltmv2

Представлені творчі доробки відображали високу мораль і духовність, красу рідного слова, історичні події в Україні, більшість - носила патріотичний характер. Це такі вірші як  «Я люблю Україну!», «З любов’ю до рідної землі», «Моя мирна Україна», «Молюся за Україну»,  «Глибини української душі», «Живи, Україно, живи!» та прозаїчні твори «Я теж патріот», «Без мови немає України», «Тобі, мій солдате!», «Українська вишиванка», «Я буду тебе чекати», «Три покоління-три війни, три різні долі. Одна Україна» та інші.

ltmv3

Чудове оформлення та якість поданих на конкурс робіт засвідчили зацікавленість дітей до розвитку власної творчої діяльності.  Журі зазначило, що кожна робота була,  по-своєму,  особливою, цікавою і неповторною.

Також відзначено не лише зростання художнього рівня робіт, але й уміння дітей відчувати образне слово, особливу позитивну енергетику дитячих творінь, любов до поезії та прози рідного краю, його мови та культури.

ltmv4