23 квітня 2021 року  на онлайн-платформі Google Meet відбувся семінар керівників гуртків вокально-хорового жанру на тему: «Нові вектори розвитку вокально-музичної парадигми в сучасному закладі позашкільної освіти». Семінар проведено спільно  Будинком творчості школярів Полонської міської територіальної громади та Хмельницьким обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді. У онлайн-включені взяли участь близько 50 учасників: керівники гуртків вокально-хорового жанру закладів позашкільної освіти та вчителі музичного мистецтва закладів загальної середньої освіти.

voc1_cr

З вітальним словом до учасників заходу звернувся заслужений працівник освіти України, т.в.о. директора Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Григорій Гончарук. У своєму виступі він проаналізував розвиток вокального мистецтва в позашкільній освіті Хмельниччини.

voc2_cr

Віталій Сітарський, начальник відділу освіти молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради територіальної громади зосередив увагу учасників на розвитку позашкільної освіти на Полонщині в умовах децентралізації.

 voc3_cr

У теоретико-практичному блоці були представлені творчі доробки керівників гуртків Будинку творчості школярів Полонської міської територіальної громади:  

Ганни Маринич, керівника гуртка «Фольклорне мистецтво», яка окреслила принципи дитиноцентризму на заняттях гуртка вокального співу. 

 voc4

Олександра Ковальчука, керівника гуртка естрадного співу «Діти-квіти», який висвітлив власний досвід роботи з формування практичних навичок постановки та гнучкості голосу.

voc5

Ольги Григорчук, керівника ансамблю «Перлина», яка виокремила український фольклор - як збереження генетичного коду нації.

 

voc6_cr

Анжели Побужанської, культорганізатора, керівника вокального гурту «Веселада», яка прем`єрувала творчий досвід роботи.

 voc7_cr

Олександра Карнафеля, керівника гурту «Співограй», який розкрив психологічні аспекти розвитку соціокультурних компетентностей на заняттях гуртка вокально-хорового співу.

 voc8

Практичні заняття та презентації колективів були проведені на належному організаційному та методичному рівні.

Гостя on-line семінару

В рамках семінару відбулась зустріч з Мариною Сітарською (Безпалюк), солісткою Вінницької обласної філармонії, колишньою вихованкою Будинку творчості школярів, яка розповіла про своє творче становлення,  поділилась досвідом роботи.

voc9

У підсумковому блоці обласного on-line семінару звернулись до учасників семінару працівники Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді:

Інна Стельмах, завідувач навчально-методичного відділу художньо-естетичного виховання школярів проаналізувала участь вокалістів області у Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі-конкурсі мистецтв «Пісня над Бугом».

voc10_cr

Наталя Жолобок, заслужений працівник освіти України, заступник директора з навчальної роботи зосередила увагу на актуальності та значимості семінару.

voc11_cr

У заключній частині семінару відбувся круглий стіл, на якому підведені підсумки роботи, обговорені побажання та рекомендації керівників гуртків вокально-хорового жанру, висловлена подяка  організаторам за змістовно проведений семінар.

voc12_cr

Семінар пройшов конструктивно, злагоджено й динамічно з максимальною користю для його учасників.

Дякуємо організаторам і модераторам за чудово проведену роботу!